screwless connecting clamp 5x 0,08-2,5 mm² lever function grey
| ArtNo: | 2440-0825-0005-5931 |
|---|---|
| Packing unit | 100 (smaller packages possible) |
| Height: | 14,3mm |
| Width: | 26,5mm |
| Length: | 20mm |
| Cable cross section: | 0,08-2,5mm² |
| Material: | Plastic |
| Number of poles: | 5 |
| Plug contact: | Yes |
| Surface and color: | grey |
| Weight: | 6,6g |
| IP Schutzart: | IP20 |