E27 brass retro lampholder 48x68 including cord grip w. partially threaded skirt and ring nut nickel-matt
| ArtNo: | 2960-0027-4868-3118 |
|---|---|
| Packing unit | 100 (smaller packages possible) |
| Height: | 68mm |
| Material: | Brass |
| Outer diameter: | 48,0mm |
| Screw-on: | Yes |
| Screw contact: | Yes |
| Socket type: | E27 |
| Surface and color: | nickel-matt |
| Thread size: | M10x1 |
| Thread type: | IG/AG |
| Weight: | 102,51g |
| With grounding: | Yes |